Stroje Kąpielowe

Wpis

wtorek, 21 czerwca 2011

Bikini na 2011 (część historyczna)

Bikini na 2011 

Bikini w tym roku obchodzi 65-lecie


W 1946 r. francuski auto mechanik Louie tył stworzył pierwszy na świecie mini strój kąpielowy, któr miał tylko 70 cm² tkanek i nazwał go "bikini" w imieniu wyspie koralowej, gdzie USA przeprowadziła pierwsze testy broni jądrowej - co prawda pięć dni wcześniej. Pomysł przyszedł mu do głowy odziedziczył sklep z bielizną w pobliżu słynnego kabaretu "Folies Berger" w Paryżu. Na pierwszy pokaz jego tył tworzenia zaproszeni tancerka z kabaretu, jak zwykle chciał pokazać modelu "skandaliczne" strój kąpielowy. Pokaz odbył się w  Paryżu.

Po koncercie, bikini zostało zakazane w wielu plażach we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii (w Polsce pewnie też zakazali, ale w tamtych czasach i tak o tym nikt nie wiedział ). Watykan wogole nazwał nowość "wriacką".

Bikini - stroje kąpielowe

Istnieje również pogląd, że pierwszy wynalazca i bikini jest Jacques Haim, on był właścicielem sklepu z plaży w Cannes. Stworzył też strój kąpielowy w dwóch małych części i nazwał go "Atom".

Dopiero w połowie lat 50. bikini był w stanie zdobyć uznanie - po to pojawił się w filmach lub zdjęć z najbardziej znanych aktorek w czasie, na przykład, Marilyn Monroe, Rita Hayworth i Brigitte Bardot. W 1957 roku, Jayne Mansfield pojawił się w bikini na okładce raczej konserwatywny magazyn "Life Magazine".

Oddzielne strój kąpielowy dwuczęściowy istniała w latach 30-tych 20 wieku, ale były one szersze i zamknięcia ciała. "Skandaliczny" bikini właśnie w tym, że nowe ciało otwarte mocno. W późnych latach 50-tych kina bikini pomógł zdobyć uznanie. Brigitte Bardot i Raquel Welch, pokrytą przez te 70 cm tkanki - to wszyscy oszaleli. W 70 lat kobiety poczyniły kolejny krok ku wolności i pozbawiony bikini - to była era "dzieci kwiaty" i hipisów. Tak zrodziły się "monokini", a termin "topless" (topless). Stopniowe sukces oznaczało również bikini i zmiany statusu kobiet. Emancypacja stroje kąpielowe było związane z emancypacją kobiet, ale wraz z jego uznaniem, zaczeło dyktować sylwetka kobiety, która staje się coraz bardziej cienkie.

Ewolucja Bikini

Bikini nadal się zmienia. W górnej trójkąty są zastąpione przez pas tkaniny, figi przekształcić wstążki. Również w drugą stronę wzrosta do mini-szorty. Dzisiaj jest nierozerwalnie związany z mody bikini. Jest lekka, dobrze pasuje i zapisane o wiele dłużej, dzięki wynalazkowi w latach 60. włókna "lycra".

Bikini - stroje kąpielowe

Bikini - stroje kąpielowe

Bikini - stroje kąpielowe

Bikini - stroje kąpielowe

Bikini - stroje kąpielowe

Pierwsze stroje kąpielowe były wykonane z dzianiny wełna. Wełna -  naturalnie, szybko stał się mokry i ciężki strój (oczywiście mogł po prostu spaść). Dlatego od 1921 do strojów kąpielowych tkanki zaczęli dodawać wątki z elastycznego materiału, znany potem jako "lateks". Dzięki kąpielowe stają się bardziej dopasowuje się do ciała, tworząc nową, atrakcyjną sylwetkę. Następnym krokiem w rozwoju stroje kąpielowe stroje kąpielowe projektant wykonane z Hollywood Mebs - on szyte pierwszy strój kąpielowy poprzez połączenie lateksu i jedwabiu, który był używany do produkcji pasów i gorsetów.

Bikini - stroje kąpielowe

Bikini - stroje kąpielowe

Bikini - stroje kąpielowe

Bikini - stroje kąpielowe

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
stroje-kapielowe
Czas publikacji:
wtorek, 21 czerwca 2011 22:56

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • dagmarka29 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/22 22:10:05:

    w tym roku najładniejsze są stroje FEBA! :) www.stroje-kapielowe.com.pl/najnowsza-kolekcja-feba/

Dodaj komentarz